Çocuklarınıza bu teknolojiyi mutlaka öğretin

Çocuklarınıza bu teknolojiyi mutlaka öğretin

 

Dijital bir dünyaya gözlerini açan çocuklarımız için, yabancı dil öğrenmekten daha önemli hale gelen "Robotik Kodlama" öğrenmesini sağlayarak geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayabilirsiniz.

15 yıl öncesine kadar evlerde bile bilgisayar bulunmazken artık hepimiz ceplerimizde bilgisayar taşıyoruz. Teknolojinin baş döndürücü şekilde gelişmesi çocuklarımıza Robotik Kodlama Teknolojisini öğretmemizi elzem hale getiriyor. 

Microsoft Türkiye Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Dr. R. Erdem ERKUL diyor ki; "henüz ilkokul düzeyinde eğitim alan çocuklarımızın %65'i henüz icat edilmemiş meslekleri icra edecekler" Bu yeni mesleklerinin büyük çoğunluğu'da robotik teknolojisi ile ilgili.

Yenilafak Gazetesi Yazarı Turgay Polat ise; "Teknolojiyi kullanarak yetişen genç nüfusu doğru şekilde eğiterek akıllı cihazları kontrolleri altına almalarını sağlamak daha doğru olacaktır. Kodlama eğitimi de bu noktada büyük önem kazanıyor." diyor.

Bazı ebeveynler bu konuda çocukların küçük olması nedeniyle çekimser kalıyorlar. Oysa küçük yaşlardan itibaren kodlama eğitimleri alan çocukların zihinsel gelişimleri de daha farklı olmaktadır. Üstelik bununla da bitmiyor kodlama ile uğraşan çocukların düşünme yapıları olumlu yönde değişiyor. Çocuklar hayallerinde canlandırdığı objeleri hareketlendirmek için değişik şekillerde düşünmeye başlıyorlar. Çocuklar erken yaşta kodlama yapmayı öğrendiğinde;
- tasarım odaklı düşünme
- sistematik şekilde düşünme
- olaylar arasındaki ilişkileri görebilme
- eleştirel düşünme
- problemleri öngörerek çözümler üretebilme yetileri kazanır ve yaşıtlarından daha farklı şekilde gelişirler. Buradan kazandıkları yetiler sayesinde daha yaratıcı olmakla birlikte, ezberci düşünme yapısından çıkarak daha analitik düşünebilmektedirler.

Robotik Kodlama ile ilgili daha fazla bilgi isterseniz sizi arayabiliriz, Uygun görmeniz halinde siz de çocuğunuza robotik kodlama eğitimi aldırabilirsiniz.

TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM

 

 

 

 

Yorum Yaz

Kategoriler

Popüler.

14 Mayıs 2020

UNITY 3D Mobil Oyun Yazma Eğitimi

En anlaşılır şekliyle Unity, Windows, Android, ve IOS platformları için oyunlar yapmaya olanak tanıyan, bir oyun motorudur.

13 Mayıs 2020

Dış Ticaret Uzmanı olarak kariyerinize yön verebilirsiniz.

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde verilen Dış Ticaret Uzmanlık eğitimine katılabilirsiniz.

17 Mayıs 2020

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi almak için Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi ile hemen 0312 9113232 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

26 Mayıs 2020

Hasta Kayıt Kabul Eğitimi ( Tıbbı Sekreterlik)

Eski adı ile tıbbi sekreterlik yeni adıyla Hasta Kayıt Kabul sekreterliği ve danışmanlığı eğitimi Novarge tarafından Üniversite onaylı olarak verilmektedir.

KAPAT

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.