Novarge Premium

Kurumsal

Sosyal Medya Kılavuzumuz

Novarge Sosyal Medya Kılavuzu

Türkiye’nin en büyük dijital uzaktan eğitim platformu Novarge olarak, ifade ve düşünce özgürlüğüne büyük önem vermekteyiz. Bunun için gerek sitemizde gerekse sosyal mecralarımızda gezinen kullanıcıların, fikir ve görüşlerini paylaşmalarına olanak sağlıyoruz. Bulunduğumuz her alanda saygıyı birinci sıraya koyduğumuz için, sosyal mecralarımızda gezinen kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı hususlar var.

Bizler Novarge olarak katılımcı ve çoğulcu bir anlayışa sahibiz. İnsan olmanın gerekleri olarak empatiyle hareket edilen, her düşünceden ve kültürden görüşlere açık, nezaket ve saygı çerçevesinde davranışlarda bulunulan, farklı duygu ve fikirlerin rahatlıkla dile getirildiği bir sosyal iletişim ortamı sunmayı amaçlamaktayız.

Bu ortamı söylemde bırakmamak ve sürdürülebilir bir hale getirebilmek için, tüm takipçilerimizden ve kullanıcılarımızdan aşağıda belirttiğimiz kurallara uymalarını rica ediyoruz.

Bunlar;

  • Saygı ve sevgi sınırlarını aşıyorsa,
  • Aşağılama, nefret ve küfür söylemleri, hakaret, taciz ve tehdit barındırıyorsa,
  • Dışlayıcı, ırkçı, cinsiyetçi, ayrımcı ve düşmanlık içeren görüşler söz konusuysa,
  • Rencide ediyor ve utandırıyorsa,
  • Çocukları ve gençleri hedef alan zararlı unsurlar bulunduruyorsa,
  • Siyasi, dini ve toplumun genel ahlak düzenini bozacak tahrik söylemleri içeriyorsa,
  • Müstehcenlik ve şiddeti övüyor veya özendiriyorsa,
  • Ticari bir kaygı ve reklam amacı güdüyorsa,
  • Hukuki açıdan yaptırım gerektiriyorsa,

Novarge olarak bu içerikleri silme, şikayet etme ve gerekli görülürse bu içeriklerden herhangi birini yazan kişileri engelleme hakkına sahibiz.

Unutulmamalıdır ki;

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi, dijital kanallar üzerinden eğitim veren, öğrencilerine rahat bir ortam sağlamaya çalışan bir platformdur. Paylaşımlarımız ağırlıklı olarak eğitim, gelişim ve kariyer planlama üzerinedir. Bu açıdan takipçilerimizden ve kullanıcılardan, paylaşımlarımızın içeriklerine uygun olmayan, alakasız yorum ve görüş beyan etmemelerini rica ediyoruz.

Her dil bir değerdir. Fakat bizim yayın dilimiz Türkçe’dir. Görüş, yorum ve fikirlerinizin yayın dilimiz olan Türkçe diliyle yapılmasını rica ediyoruz. Türkçe haricinde yapılan yorumlar, içeriği anlamayanlar için rahatsız edici olabilmektedir. Diğer taraftan aynı yorumların üst üste paylaşılmasını da rahatsız edici bulmaktayız. Bu tür durumlarda da yorumlar silinecektir.

Yorumlarınızda telif hakkına tabii olacak fotoğraf, görüntü, ses dosyası vb. argümanlar kullanmanızı, sizin iyiliğiniz açısından doğru bulmuyoruz. Yorumlarınız telif hakkına tabii olan argümanlar barındırıyorsa silinmelerine izin vermiş sayılırsınız.

Ayrıca;

Bunlarla beraber yazım ve imlaya da dikkat etmenizi rica ediyoruz. Örneğin; BÜYÜK HARFLERLE YAZMANIZI ve saldırganlık anlamına gelen ‘’!!!!!!!’’ gibi tekrarlanmış noktalama işaretlerini kullanmanızı doğru bulmuyoruz.

Ciddi olduğumuz kadar şakayı ve espriyi de çok seviyoruz. Bizleri birbirimize bağlayan görünmez sevgi bağlarımız vardır. Fakat toplumsal bütünlüğü sağlamak ve genel ahlak kurallarını ihlal etmemek için belirttiğimiz ifadelere uymanızı rica ediyoruz. Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi her daim sizin mutluluğunun için var. İlginiz ve alakanızdan ötürü teşekkür ediyor, Novarge’li günler diliyoruz…