En kolay iş bulabileceğiniz 5 meslek

En kolay iş bulabileceğiniz 5 meslek

novarge.com.tr olarak sizlerin en kolay iş bulabileceği 5 meslek dalını inceledik. Kariyerinde farklı bir noktaya yönelmek isteyenler ya da bildiklerinin üzerine yeni becerileri eklemek isteyenler için 5 meslek dalını derledik.

1- İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı 

İnsan Kaynakları

Evet belki çoğunuz İnsan Kaynakları Uzmanlığını duydunuz, bunun yanında artık bir de Sosyal Güvenlik Uzmanlığı var. İnsan Kaynakları uzmanı şirketlerin politikaları doğruştusunda işe alım, değerleme, performans ölçümü gibi işleri yerine getirerek İK alanında planlamalar yapar. Son yıllarda popüler olan diğer uzmanlık ise Sosyal Güvenlik Uzmanlığı. Burada da SGK Teşvikleri, Bordrolama ve Özlük işlerine hakim olan uzman, firmaya artı değr katarak firmaya dolaylı olarak kar ettirir. Günümüzde firmaların bir çoğu dışardan SGK Teşvik danışmanlık hizmeti almaktadır. Kendisini İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik alanında geliştiren bir kişi çok rahat iş bulabilmektedir. İK uzmanları 4.000 TL ile 6.000 TL arası maaş alabilmektedir.

Siz de eğitim ve sertifika alarak bu alanda çalışma şansı yakalayabilirsiniz.Ayrıntılı bilgi ve ön kayıt için tıklayın2- Hasta Kayıt Danışmanlığı ve Sekreterliği

Hasta Kayıt Sekreteri

Son yıllarda ülkemizde yapılan sağlık yatırımları "Hasta Kayıt Sekreteri ve Danışmanı" alanında da ciddi personel ihtiyacını ortaya çıkardı. En son verilere göre ülkemizde 950 devlet hastanesi 72 Üniversite Hastanesi 750 tane de özel hastane bulunuyor. Bunun yanında yüzlerce de tıp merkezi, tıbbi laboratuvar, poliklinik bulunmaktadır. Ayrıca da her geçen gün hem kamu hem de özel hastaneler açılmaktadır. Hasta Kayıt Sekreteri olarak çalışan bir kişi 3.000 TL ile 5.000 TL arası maaş almaktadır.

Siz de eğitim ve sertifika alarak bu alanda çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi ve Ön Kayıt için tıklayınız.


3- Bilgisayarlı Muhasebe ve Finans Eğitimi

Gazetelerin eleman ilan sayfalarına ya da kariyer sitelerine baktığınız zaman en çok aranan personeller arasında Bilgisayarlı Muhasebe ve Finans Uzmanlarını görebilirsiniz. Firmaların ön muhasebesini tutarak iç muhasebe işlemlerini yapan kişiler rahatlıkla iş bulabilmektedir. Bunun için LOGO, ZİRVE, MİCRO, ETA gibi muhasebe programlarının birine ya da bir kaçına hakim olmak gerekir. Ülkemizde Muhasebe alanında çalışanlar asgari ücret ile 4.500 TL arası maaş almaktadır.

Siz de eğitim ve sertifika alarak bu alanda çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi ve Ön Kayıt için tıklayınız.


4- Satış ve Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi


Ticari İşletmelerin kuruluş amacı satış yaparak kar elde etmekdir. Dolayısı ile firmaların profesyonel satış ve pazarlama uzmanlarına ihtiyaçları vardır. Ülkemizde çok revaçta olan Satış ve Pazarlama uzmanlığı mesleğini icra edenlerin çoğunluğu maaş ve prim usulü ile çalışmaktadır. Maaşları genellikle 4.000 TL'den başlayıp ay sonunda yaptıkları ciroya göre de prim almaktadır. 

Siz de eğitim ve sertifika alarak bu alanda çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi ve Ön Kayıt için tıklayınız.


5- Türk İşaret Dili Tercümanlığı ve ÖğreticiliğiÜlkemizde yaklaşık 3 milyon işitme engelli vatandaş yaşamaktadır. Son yıllarda artan sosyal duyarlılık ile firmaların çoğu işaret dili bilen çalışanları istihdam etmektedir. İşaret dili bilenler ayrıca; özel kurslarda, halk eğitim merkezlerinde öğretmenlik yapabilmekte, adliyelerde bilirkişi olarak çalışabilmektedir. 

Siz de eğitim ve sertifika alarak bu alanda çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi ve Ön Kayıt için tıklayınız.


* Bu sıralama İŞ-KUR ilenları, insan kaynakları siteleri, gazete eleman ilan sayfaları ve sosyal medyada ki ilanların yoğunluğuna göre oluşturulmuştur. Bu eğitimlerden sonra kesinlikle iş bulacağınız gibi bir taahhüt içermemektedir. 
 

Yorum Yaz

Kategoriler

Popüler.

14 Mayıs 2020

UNITY 3D Mobil Oyun Yazma Eğitimi

En anlaşılır şekliyle Unity, Windows, Android, ve IOS platformları için oyunlar yapmaya olanak tanıyan, bir oyun motorudur.

13 Mayıs 2020

Dış Ticaret Uzmanı olarak kariyerinize yön verebilirsiniz.

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde verilen Dış Ticaret Uzmanlık eğitimine katılabilirsiniz.

17 Mayıs 2020

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi almak için Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi ile hemen 0312 9113232 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

26 Mayıs 2020

Hasta Kayıt Kabul Eğitimi ( Tıbbı Sekreterlik)

Eski adı ile tıbbi sekreterlik yeni adıyla Hasta Kayıt Kabul sekreterliği ve danışmanlığı eğitimi Novarge tarafından Üniversite onaylı olarak verilmektedir.

KAPAT

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.