STEM Eğitimi nedir?

STEM Eğitimi nedir?

Stem Eğitimi nedir sorusu son zamanlarda popülerleşen STEM öğrenme modelinin sıkça duyulması ile birlikte sorulmaya başlandı.

STEM Eğitimi detaylarına girmeden önce sizlere STEM modeli ile öğrenmenin kısa bir tarihini açıklamak istiyoruz. STEM eğitim modeli ilk örneklerini 2011 yılından itibaren ABD'de (Amerika Birleşik Devletleri) görme başlıyoruz. Teoriden ziyade uygulama yani yaparak, görerek öğrenme temeline dayanan STEM öğretim modeli son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı'nın da teşviki ile ülkemizde de uygulanmaya başlandı.

STEM Nedir?
STEM; Science-Fen Bilimleri, Technology-Teknoloji alanı, Engineering-Mühendislik alanı  ve Mathematics-Matematik bilimin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. STEM bu disiplinlerden biriyle ya da birden fazlası ile bilirkte öğretim modeli hazırlayarak öğrencilere uygulama metodudur. Üretim yapan, dünya ile rekabet eedebilecek ve üretici bir toplum olmanın yegane şartı fen ve matematik öğretiminin teknoloji ve mühendislik ile entegre edilmesi ile mümkündür. Öğrencilere analitik düşünme becerisi kazandırma, teoriden ziyade görerek uygulayarak eğitim verdiğimizdeki verimin daha artğını gözlemleyerek daha yaratıcı bireyler yetiştirmiş olacağız.

STEM Eğitimi nedir?
STEM Eğitimi dediğimizde birincisi disiplinlerarası bakış açısıyla kullanarak günlük hayattaki problemlere çözümler oluşturma metodu ile öğretmenlerin öğrencilerine eğitim vermesi anlaşılmaktadır. İkincisi ise STEM modelini öğrenerek eğitim vermeyi amaçlayan öğretmenlerin eğitim sürecini anlatmaktadır.

Novarge ve STEM Eğitimi
Kurumumuz Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile birlikte, Microsoft tarafından harikalar yaratan öğretmen seçilen Selçuk Yusuf ARSLAN yönetiminde öğretmenlere yönelik STEM Eğitimi vermektedir. Siz de konuyla ilgili daha fazla detay öğrenmek ya da eğitim almak isterseniz 0312 911 3232 nolu çözüm merkezimizi arayarabilir ya da aynı numaraya WhatsApp'dan yazabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
STEM ÖĞRETMENLİK EĞİTİMİ 

Yorum Yaz

Kategoriler

Popüler.

14 Mayıs 2020

UNITY 3D Mobil Oyun Yazma Eğitimi

En anlaşılır şekliyle Unity, Windows, Android, ve IOS platformları için oyunlar yapmaya olanak tanıyan, bir oyun motorudur.

13 Mayıs 2020

Dış Ticaret Uzmanı olarak kariyerinize yön verebilirsiniz.

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde verilen Dış Ticaret Uzmanlık eğitimine katılabilirsiniz.

17 Mayıs 2020

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi almak için Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi ile hemen 0312 9113232 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

26 Mayıs 2020

Hasta Kayıt Kabul Eğitimi ( Tıbbı Sekreterlik)

Eski adı ile tıbbi sekreterlik yeni adıyla Hasta Kayıt Kabul sekreterliği ve danışmanlığı eğitimi Novarge tarafından Üniversite onaylı olarak verilmektedir.

KAPAT

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.