Türk Eğitim-Sen ile Novarge Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimini Hemen indirimli almak ister misiniz?

Türk Eğitim-Sen ile Novarge Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Eğitim-Sen ile Novarge Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Bu içeriği sesli dinleyin

Türk Eğitim-Sen ve Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile ‘’Robotik Kodlama’’ alanında farkındalık oluşturulacak. Eğitimler uzaktan eğitim merkezi tarafından web kanalları ve sosyal mecralardan yayınlanacak. Başarılı olan öğrenciler ise Türk Hava Kurumu Üniversitesi onaylı sertifika sahibi olacak. Türk Eğitim-Sen üyeleri %30 indirimle bu uygulamadan yararlanabilecek. Yüzde 30’luk indirim sayesinde projeye ilginin artacağı düşünülüyor.

‘’Ülkemizin Robotik Kodlamaya İhtiyacı Var’’

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan robotik kodlamanın ülkemizin geleceği açısından büyük önem arz ettiğini dile getirerek, ‘’Bir ülkedeki eğitim faaliyetleri, o ülkenin geleceğini tayin eden en önemli sebeplerdendir. Bizler eğitim camiasının mensupları olarak ülkemizdeki eğitim faaliyetlerini çoğaltmalı ve geniş bir alana yaymalıyız. Robotik kodlamayı da bu kapsama aldık. Çünkü teknoloji çok hızlı ilerliyor. Dünya geneline baktığımızda robotik kodlama alanı da teknolojinin gelişmesine bağlı olarak hızlı bir şekilde yaygınlaşmaya başladı. Ülkemizin nüfusu oldukça genç. Pırıl pırıl genç beyinlerimiz var. Bu gençlerimiz arasında robotik kodlamayı yaygınlaştırırsak geleceğimizi daha sağlam temellere oturtmuş olacağız. Eğer bu adımlar şimdiden atılırsa, ilerleyen dönemlerde dünya standartlarında bir çizgiye ulaşacağız. Memleketimiz eskiden olduğu gibi bilim ve teknolojinin de anası olmalıdır. Ayrıca kendi üyelerimiz bu projeden yüzde 30’luk indirimle yararlanabilecekler. Bu indirim yalnızca kendi üyelerimize özeldir. Teşvik açısından yüzde 30’luk indirimin faydalı olacağını düşündük. Bu konuda üstümüze düşen bütün vazifeleri, büyük bir özenle yerine getirmeye hazırız.’’ ifadelerini kullandı.

‘’Robotik Kodlama Geleceğin En Büyük Sektörü Olacak’’

Uzaktan eğitim merkezi Genel Müdürü Mesut Karaağaç ise, Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişmesi için gerekli adımları atacaklarını belirterek, gençlerin ilgisini çekecek çalışmalar yapmaktan çekinmeyeceklerini dile getirdi. Karaağaç, ‘’Biz uzaktan eğitim merkezi olarak birçok alanda faaliyet gösteren bir kurumuz. Asıl meselemiz ülkemizin ihtiyaçlarına cevap verecek alanlarda eğitimler vermek. Bu açıdan son yıllarda dünya genelinde dikkat çeken bir alan olan robotik kodlamanın ülkemizde de yaygınlaşması için çabalıyoruz. Özellikle genç ve meraklı arkadaşlarımızın bu alana yoğunlaşmasını istiyoruz. Eğitimler uzaktan eğitim merkezimize bağlı web kanallarından verilecek. Bu sayede vatandaşlarımız ister evde olsunlar ister farklı bir mekanda olsunlar, her yerden kolayca bu hizmetten faydalanabilecekler. Robotik kodlama alanı çok önemli. Çünkü robotik kodlama, geleceğin en büyük sektörü olacak. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen vatandaşlarımızı bekliyoruz. Türk Eğitim-Sen’e hassasiyetleri için teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Kategoriler

Popüler.

09 Nisan 2018

İşaret dili bilenlerin istihdam alanları

İşaret Dili Öğrenmek isteyen arkadaşlarımız bu dilin ne işe yaradığını nerelerde çalışabileceklerini bilmek istiyorlar. Biz de sizleri bilgilendirmek istedik.

06 Kasım 2019

STEM Öğretmenliği Uzaktan Sertifika Programı

STEM Öğretmenliği Uzaktan Sertifika Programı Novarge ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi işbirliği ile hayata geçti. Stem Eğitimi alarak siz de üreten nesillerin yetişmesinde katkıda bulunabilirsiniz.

06 Kasım 2019

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge İşbirliği ile Robotik Kodlama Eğitimi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi bir ilke imza atarak ‘’Robotik Kodlama’’ alanında eğitim vermek için işbirliği protokolü imzaladılar.

09 Nisan 2018

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi'ni yakından tanıyın

NOVARGE Uzaktan Öğretim Merkezi 2010 yılında Ankara'da kurulan ve hale öğretim faaliyetlerine devam eden 3Bilgi Eğitim Kurumları kardeş kuruluşudur. Novarge tüm hizmetlerini sadece dijital kanallar üzerinden sunan ve bugün binlerce "mutlu" öğrencisi olan Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital eğitim kurumudur.

19 Haziran 2019

Türk Eğitim-Sen ile Novarge Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Eğitim-Sen ‘’Robotik Kodlama’’ alanında uzaktan eğitim verilmesi için Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi ile işbirliği protokolü imzaladı.

09 Nisan 2018

İnsan Kaynakları Eğitimi hakkında

İnsan Kaynakları Kursu ne işe yarar sorusu bu alanda uzmanlaşmak ya da İK departmanlarında çalışmak isteyip de konu ile ilgili bilgisi olmayanların aklına takılan temel sorulardan biridir.

05 Kasım 2019

novarge.com.tr yenilendi

3 yıldır öğrencilerine dijital kanallar üzerinden hizmet veren Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi web sitesi www.novarge.com.tr yeni arayüzü ile öğrencilerine merhaba dedi.

04 Kasım 2019

Novarge'den öğrencilerine hediye kedi maması

Türkiye’nin en büyük dijital eğitim platformu olan Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi, sokak hayvanları konusunda farkındalık oluşturmak için öğrencilerine kedi maması dağıtıyor.

04 Kasım 2019

Novarge geleceğin mucitlerini yetiştiriyor

Türkiye’nin en büyük dijital eğitim platformu olan Novarge, eğitimlerine bir yenisini daha ekledi. Novarge, BBC micro:bit alanında ilk defa uzaktan eğitim imkanı sunacak. Üstelik eğitimleri dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft tarafından ‘Harikalar Yaratan Öğretmen’ seçilen Selçuk Arslan verecek.

24 Aralık 2019

Okuma hızınızı artırmak ister misiniz?

Novarge Anlayarak Hızlı Okuma eğitimine katılarak sizler de okuma hızınızı %300 oranında artırabilirsiniz.

07 Ocak 2020

Site ve Apartman Yöneticiliği Eğitimi Novarge'de

Site ve Apartman Yöneticiliği son yıllarda popüler hale gelen mesleklerin en başlarında yer alıyor. Özellikle hızla artan konut sayısı, profesyonel site ve apartman yöneticilerine ihtiyacı artırıyor.

KAPAT

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.