Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge İşbirliği ile Robotik Kodlama Eğitimi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi bir ilke imza atarak ‘’Robotik Kodlama’’ alanında eğitim vermek için işbirliği protokolü imzaladılar.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türkiye’de ilklerin temsilcisi olmaya devam ediyor. Verdiği eğitimlerle öğrencilerini hem mutlu eden hem de meslek sahibi yapan Türk Hava Kurumu Üniversitesi, robotik kodlama alanında eğitim vermeye başladı. Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında başlatılan eğitimler, Web kanalları ve sosyal mecralardan interaktif şekilde yayınlanacak. Eğitimleri, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erdal Delebe verecek.

‘’Daha Kaliteli Bir Eğitim İçin Kolları Sıvadık’’
Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Karaağaç, robotik kodlamanın dünya genelinde oldukça revaçta olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’de de gereken ilgiyi görmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Karaağaç, ‘’Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi olarak birçok alanda öğrencilerimizi memnun etmeye gayret gösteriyoruz. Robotik kodlama alanı bizim için bir ilk olacak. Türkiye’de bu alanda verilen eğitimlerin yetersizliğini gördük ve daha kaliteli bir eğitim için Türkiye’nin uzay ve havacılık Üniversitesi THK ile birlikte kolları sıvadık. Bu konuda insanımızı beslemek için üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz. Eğitimlerimiz, Erdal Delebe hocamız tarafından kendi kitabı olan Kod Blokları ile Arduino’ya bağlı kalınarak interaktif şekilde yapılacak. İlgili vatandaşlarımızı bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Robotik Kodlamanın Önemi
İnsanların birbiriyle anlaşabilmeleri için sağlıklı bir iletişim kurmaları gerekmektedir. Aynı durum bilgisayarla insanlar arasında da geçerlidir. Bilgisayarın dilini öğrenen bir kişi, onlarla iletişime geçerek onları kendi amaç ve düşünceleri için kullanabilirler.

Bilgisayar, yüksek işlem gücüne sahip olmaları ile beraber çok hızlı sonuç üretebilen cihazlardır. Akıllı cihazlarında temelinde olan bilgisayarlar, onlarla iletişime geçen insanların verdiği komutları yerine getirmektedir. Yazılım dili olarak adlandırılan ve kodlamada kullanılan diller, bilgisayara komut vermek için tasarlanmışlardır. Kodlama prensiplerini ve yazılım dillerini bilen kişiler, bilgisayarın sahip olduğu işlem gücünü kendi işleri için rahatlıkla kullanabilirler. Bu sebeple, kodlama eğitimi almak ve bu konuda kendini geliştirmek bu cihazları verimli bir şekilde kullanmak için önem arz etmektedir.

Popüler Bloglar

İşaret dili bilenlerin istihdam alanları

İşaret Dili Öğrenmek isteyen arkadaşlarımız bu dilin ne işe yaradığını nerelerde çalışabileceklerini bilmek istiyorlar. Biz de sizleri bilgilendirmek istedik.

İnsan Kaynakları Eğitimi hakkında

İnsan Kaynakları Kursu ne işe yarar sorusu bu alanda uzmanlaşmak ya da İK departmanlarında çalışmak isteyip de konu ile ilgili bilgisi olmayanların aklına takılan temel sorulardan biridir.

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi'ni yakından tanıyın

NOVARGE Uzaktan Öğretim Merkezi 2010 yılında Ankara'da kurulan ve hale öğretim faaliyetlerine devam eden 3Bilgi Eğitim Kurumları kardeş kuruluşudur. Novarge tüm hizmetlerini sadece dijital kanallar üzerinden sunan ve bugün binlerce "mutlu" öğrencisi olan Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital eğitim kurumudur.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge İşbirliği ile Robotik Kodlama Eğitimi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi bir ilke imza atarak ‘’Robotik Kodlama’’ alanında eğitim vermek için işbirliği protokolü imzaladılar.

Türk Eğitim-Sen ile Novarge Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Eğitim-Sen ‘’Robotik Kodlama’’ alanında uzaktan eğitim verilmesi için Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi ile işbirliği protokolü imzaladı.

STEM Öğretmenliği Uzaktan Sertifika Programı

STEM Öğretmenliği Uzaktan Sertifika Programı hayata geçti. Stem Eğitimi alarak siz de üreten nesillerin yetişmesinde katkıda bulunabilirsiniz.

Mehmet AUF Noverge'de Pazarlama Eğitimlerine başladı

Pazarlama ve Satış konusunda binlerce kişiye eğitim vermiş eğitimci yazar Mehmet AUF Novarge'de Pazarlama ve Satış uzmanlığı eğitimlerine başladı.