Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge İşbirliği ile Robotik Kodlama Eğitimi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge İşbirliği ile Robotik Kodlama Eğitimi
Bu içeriği sesli dinleyin

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türkiye’de ilklerin temsilcisi olmaya devam ediyor. Verdiği eğitimlerle öğrencilerini hem mutlu eden hem de meslek sahibi yapan Türk Hava Kurumu Üniversitesi, robotik kodlama alanında eğitim vermeye başladı. Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında başlatılan eğitimler, Web kanalları ve sosyal mecralardan interaktif şekilde yayınlanacak. Eğitimleri, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erdal Delebe verecek.

‘’Daha Kaliteli Bir Eğitim İçin Kolları Sıvadık’’
Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Karaağaç, robotik kodlamanın dünya genelinde oldukça revaçta olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’de de gereken ilgiyi görmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Karaağaç, ‘’Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi olarak birçok alanda öğrencilerimizi memnun etmeye gayret gösteriyoruz. Robotik kodlama alanı bizim için bir ilk olacak. Türkiye’de bu alanda verilen eğitimlerin yetersizliğini gördük ve daha kaliteli bir eğitim için Türkiye’nin uzay ve havacılık Üniversitesi THK ile birlikte kolları sıvadık. Bu konuda insanımızı beslemek için üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz. Eğitimlerimiz, Erdal Delebe hocamız tarafından kendi kitabı olan Kod Blokları ile Arduino’ya bağlı kalınarak interaktif şekilde yapılacak. İlgili vatandaşlarımızı bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Robotik Kodlamanın Önemi
İnsanların birbiriyle anlaşabilmeleri için sağlıklı bir iletişim kurmaları gerekmektedir. Aynı durum bilgisayarla insanlar arasında da geçerlidir. Bilgisayarın dilini öğrenen bir kişi, onlarla iletişime geçerek onları kendi amaç ve düşünceleri için kullanabilirler.

Bilgisayar, yüksek işlem gücüne sahip olmaları ile beraber çok hızlı sonuç üretebilen cihazlardır. Akıllı cihazlarında temelinde olan bilgisayarlar, onlarla iletişime geçen insanların verdiği komutları yerine getirmektedir. Yazılım dili olarak adlandırılan ve kodlamada kullanılan diller, bilgisayara komut vermek için tasarlanmışlardır. Kodlama prensiplerini ve yazılım dillerini bilen kişiler, bilgisayarın sahip olduğu işlem gücünü kendi işleri için rahatlıkla kullanabilirler. Bu sebeple, kodlama eğitimi almak ve bu konuda kendini geliştirmek bu cihazları verimli bir şekilde kullanmak için önem arz etmektedir.

Yorumlar.

DAHA FAZLA YORUM

Yorum Yaz

Kategoriler

Popüler.

14 Mayıs 2020

UNITY 3D Mobil Oyun Yazma Eğitimi

En anlaşılır şekliyle Unity, Windows, Android, ve IOS platformları için oyunlar yapmaya olanak tanıyan, bir oyun motorudur.

13 Mayıs 2020

Dış Ticaret Uzmanı olarak kariyerinize yön verebilirsiniz.

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde verilen Dış Ticaret Uzmanlık eğitimine katılabilirsiniz.

17 Mayıs 2020

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi almak için Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi ile hemen 0312 9113232 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

26 Mayıs 2020

Hasta Kayıt Kabul Eğitimi ( Tıbbı Sekreterlik)

Eski adı ile tıbbi sekreterlik yeni adıyla Hasta Kayıt Kabul sekreterliği ve danışmanlığı eğitimi Novarge tarafından Üniversite onaylı olarak verilmektedir.

KAPAT

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.