MEB 2022 Uzman Öğretmenlik Sınav Hazırlık

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2022 Kasım ayında yapılacak Uzman Öğretmenlik Sınavını kazandırma eğitimidir. PARA İADE GARANTİLİ

Toplam 5 Ay Eğitim Süresi

Kontenjan Mevcut

Program Boyunca Kitap Desteği

%98 Sınav Başarı Oranı

Mobil, Tablet ve Masaüstünden Erişim

 • Kurs Puanı

  4.9
 • Peşin Fiyatına Kredi Kartına
  6 Taksit İmkanı

 • Bu Fiyat İçin Son 20 Gün

 • Ekstra
  %19 İndirim

 • ₺95 x 6

  Taksit İmkanı

 • ₺710.00

  ₺570

 • EĞİTİMİ SATIN AL

MEB 2022 Uzman Öğretmenlik Sınav Hazırlık

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2022 Kasım ayında yapılacak Uzman Öğretmenlik Sınavını kazandırma eğitimidir. PARA İADE GARANTİLİ

Toplam 5 Ay Eğitim Süresi
Kontenjan Mevcut
Program Boyunca Kitap Desteği
%98 Sınav Başarı Oranı
Mobil, Tablet ve Masaüstünden Erişim

Neler
Öğreneceğim?

NelerÖğreneceğim?

Açıklamalar

Öğretmenlik Meslek Kanunu doğrultusunda hazırlanan Kariyer Basamakları Yönetmeliği'ne göre, öğretmenlerin uzman öğretmen ve başöğretmen unvanları için öngörülen yazılı sınavlar, yılda bir kez yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca, 3 Şubat 2022 tarihli 7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu'na dayanılarak hazırlanan "Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği"ne göre sınav bu yıl için 19 Kasım 2022 Pazar günü yapılacak.

Uzman öğretmenliğe, yazılı sınav başvuru tarihinin son günü itibarıyla öğretmenlikte adaylık dahil en az 10 yıl hizmeti bulunan öğretmenler başvuru yaptılar.

Yazılı sınav, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılacak. Bu sınavlarda 100 puan üzerinden 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak.

Uzman öğretmen veya başöğretmen unvanı verilenlere, sertifikanın düzenlendiği tarihi takip eden ay başından itibaren unvanları için öngörülen eğitim öğretim tazminatı ödenecek ve her unvan için ayrı ayrı olmak üzere bir derece verilecek.

Eğitimin amacı ne ve nasıl bir hizmet sağlanıyor?
Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı hazırlamış olduğu toplam 180 saatlik video eğitim içeriğini sınava girecek tüm adaylara ücretsiz olarak sunacak. Bu eğitim takibi ise zorunlu olacak.
Bizim sağladığımız hizmet ise
- 180 Saatlik Video Eğitimin, Sınavda çıkması muhtemel konularının özetinin çıkarılarak size online döküman özet konular
- Her Konu için sınava kadar haftanın 5 günü 1er saat Canlı Soru Cevap
- Her konuda 10larca deneme sınavı
- Bu sınav için hazırlamış olduğumuz Matbuu basılı konu anlatımı ve soru bankası kitabı (Kargo ile adresinize gönderilecektir.)
- 3 adet Türkiye Geneli Deneme SınavıBu eğitime kimler katılabilir?
Uzman Öğretmenlik Sınavına girecek olan Öğretmenler bu eğitime katılabilir.

Eğitim süresi ne kadar?
Eğitimlerimiz 19 Haziran 2022 tarihinde başlayacak olup, sınavın yapılacağı 19 Kasım 2022 tarihine kadar 5 ay devam edecektir. Bu süre içerisinde istediğiniz an, isteğiniz süre kadar eğitimlere katılım sağlayabilirsiniz.

Eğitim içeriğinde neler var?
Bu eğitimin amacı, sizlere Uzman Öğretmenlik Sınavını kazandırmaktır. Hazırladığımız içerikler MEB tarafından Öğretmen Bilişim Ağı (oba.gov.tr)’den verilecek içeriklerle birebir uyumludur.

Alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan soru-cevap taktikli konu özetleri, konuları kavramınızı sağlayacak olan online testler, bireysel ve Türkiye geneli yapacağımız geniş katılımlı online deneme sınavları ile başarıyı yakalayacaksınız!

ÖNEMLİ: Para İadesi Koşulları
- Kayıtlı öğrencimizin tüm online deneme sınavlarını çözmüş olması, Türkiye Geneli Deneme Sınavlarına katılmış olması, MEB Uzmanlık/Başöğretmenlik Sınavına girmiş Olması ve sınavının geçerli Olması, canlı soru cevap yayınına katılmış olması gerekmektedir. Bu sürecin takibini Novarge yapacak olup Log kayıtlarından öğrencimizin durumu kontrol edilecektir. Tüm şartları yerine getirip sınavdan başarısız olan öğrencimize ücretinin tamamı 30 işgünü içinde iade edilecektir. Öğrencimiz iade talebini sınavdan başarısız olduğuna dair belgeyi ekine koyarak Novarge'ye yazacağı dilekçe ile talep edebilecektir.

DEVAMINI OKU

Kurs İçeriği

 • Öğrenme ve Öğretme Süreçleri
 • Ölçme ve Değerlendirme
 • Özel Eğitim ve Rehberlik
 • Eğitim Araştırmaları ve Ar-Ge Çalışmaları
 • Eğitimde Kapsayıcılık
 • Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği
 • Sosyal Etkileşim ve İletişim
 • Dijital Yetkinlik
 • Güvenli Okul ve Okul Güvenliği
 • GÜNCELLENECEK

Bu Eğitim İçin Kim Ne Dedi ?

Ortalama Puan

5.0

Çok İyi (4)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
06 Temmuz 2022

Huriye Yaman

merhaba ben kitabı aldım konu anlatımı kısmı çok güzel olmuş akılda kalıcı çok teşekkürler

  Bu yorum size yardımcı oldu mu ? Evet Hayır
04 Temmuz 2022

İrem Karataş

Anladığım kadarıyla online soru bankası ve basılı kitap göndereceksiniz. Özet konu anlatımı da çok işimize yarar diye düşünüyorum.

  Bu yorum size yardımcı oldu mu ? Evet Hayır

2 kullanıcı içinden 2 kullanıcı bu yorumu yardımcı buldu.

01 Temmuz 2022

Emre Nallı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın videolarını mecbur izleyeceğiz ama buranın hızlı olması açısından tercih edilebilir. Türkiye Geneli Sınav'da bir tercih sebebi

  Bu yorum size yardımcı oldu mu ? Evet Hayır

1 kullanıcı içinden 1 kullanıcı bu yorumu yardımcı buldu.

11 Haziran 2022

Mustafa Öğretmen

Çok mantıklı bir eğitim programı olarak görülüyor. Zaten MEB'in videolarına kaldıysak işimiz çok zor. 35-40 gün boyunca günlük 5-6 saat izleyerek 180 saatlik eğitimi tamamlayacağız. Ama sınav işi çok zor görünüyor.

  Bu yorum size yardımcı oldu mu ? Evet Hayır

5 kullanıcı içinden 4 kullanıcı bu yorumu yardımcı buldu.

Yorum Yaz

İyi ki Varsın!

Sevgi zincirinin bir halkası olmak için iyi ki varsın de !

GÖNDER

Eğitimi Paylaş!