Micro:bit Robotik Kodlama Eğitimi

Microsoft tarafından harikalar yaratan öğretmen seçilen Selçuk Yusuf ARSLAN yönetiminde BBC: micro bit eğitimine hemen katılın

Ankara Bilim Üniversitesi Onaylı Sertifika

Toplam 3 ay Eğitim Süresi

Kontenjan Mevcut

%98 Sınav Başarı Oranı

Mobil, Tablet ve Masaüstünden Erişim

 • Kurs Puanı

  4.8
 • Peşin Fiyatına Kredi Kartına
  6 Taksit İmkanı

 • Bu Fiyat İçin Son 30 Gün

 • Ekstra
  %28 İndirim

 • ₺234 x 6

  Taksit İmkanı

 • ₺1950.00

  ₺1400

 • EĞİTİMİ SATIN AL

Micro:bit Robotik Kodlama Eğitimi

Microsoft tarafından harikalar yaratan öğretmen seçilen Selçuk Yusuf ARSLAN yönetiminde BBC: micro bit eğitimine hemen katılın

Ankara Bilim Üniversitesi Onaylı Sertifika
Toplam 3 ay Eğitim Süresi
Kontenjan Mevcut
%98 Sınav Başarı Oranı
Mobil, Tablet ve Masaüstünden Erişim

Neler
Öğreneceğim?

NelerÖğreneceğim?

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi

Açıklamalar

BBC micro:Bit, BBC’nin öncülüğünde geliştirilen, 2016 yılında İngiltere’de yaşayan 1 milyon çocuğa, dijital becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla dağıtılan mini bir cep bilgisayarıdır. (BU SET TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE ÜCRETSİZ GÖNDERİLMEKTEDİR) Üzerinde bulunan sensörler ve teknik donanımları sayesinde sunduğu oldukça geniş olanaklar ile çocukların kodlama, dijital, yaratıcılık, bilim, matematik, teknoloji ve mühendislik becerilerinin geliştirmelerine katkı sağlanması amaçlanmıştır. Bu eğitimde kodlamaya dair temel bilgileri öğrenirken, birbirinden eğlenceli ve öğretici bir çok Micro:Bit projesiyle yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacaksınız.

Ülkemizin en prestijli Üniversitelerinden olan ANKARA BİLİM ÜNİVERSİTESİ ve NOVARGE Uzaktan Eğitim Merkezi iş birliği ile hazırlanan BBC micro:bit Robotik Kodlama Eğitimimize öğretmenlik eğitimine devlet veya özel eğitim kurumlarında görev yapan / görev yapmak isteyen ve kariyerlerini geliştirmek isteyen her branştan öğretmenlerle birlikte, öğretmen adayları ve çocuklarını robotik kodlama konusunda eğitmek isteyen tüm anne ve babalar katılabilir.

Anne ve Babalar DİKKAT!
Erken yaşta kodlama eğitimi almaya başlayan çocuklar; zihinsel gelişim, problem çözme becerisi, işlerin planlanması, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üretme konusunda daha çok gelişim göstermektedirler. Yapılan araştırmalar kodlama öğrenmenin düşük ve yüksek düzey düşünme becerilerinin yanında kişisel becerileri de geliştirdiğini savunmaktadır. Ayrıca robotik kodlama ile de tanışan çocukların makinelerin nasıl işlediği konusunda da temelleri oluşmaktadır. Bu sebeple zihinsel olarak bu yönde gelişmeleri, onların kodlama konusunda ileri yaşlarda daha başarılı olmalarını sağlamaktadır. Bununla birlikte kodlama sayesinde öğrenciler gerçek dünya problemlerine çözüm üretmekte ve sorumluluk bilinçleri gelişmektedir.

Programlama bilgisine sahip olmak gerekir mi?
Eğitimlere katılmak için herhangi bir şekilde elektronik, program kodlama bilgisi olması veya bilgisayar/bilişim öğretmeni olmak şart değildir. Eğitim temel seviyeden başlar ve orta-üst seviyede tamamlanır. Herhangi bir yazılım kurulması da gerekmemektedir. Sadece eğitim ile birlikte sizlere gönderilen set ve internete bağlı bir bilgisayar yeterlidir.

Eğitimi satın alan tüm öğrencilerimize ücretsiz SET
Öğretmenimiz Selçuk Yusuf ARSLAN, daha önce Microsoft tarafından Harikalar Yaratan Öğretmen seçilmiştir. Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmeni ve Microsoft Sertifikalı eğitmendir. Proje çalışmalarında sıkça micro:bit kitlerini kullanmaktadır. Yürüttüğü More Coding More Girls projesi STEM Alliance tarafından ödüllendirilmiştir. Ayrıca bu projeyi sunmak için BBC tarafından Manchester’da düzenlenen BBC micro:bit Live 2019’a konuşmacı olarak davet edilmiştir. Öğretmenimizin micro:bit uzmanlığının yanı sıra sizlere daha iyi bir eğitim vermek adına micro:bit seti de ücretsiz olarak sizlere sunulacaktır.

Robotik ve Kodlama çocuğa ne kazandırır?
- Analitik düşünme becerileri kazandırır.
- Olay veya durumlar arasındaki neden-sonuç ilişkileri görebilmesini sağlar.
- Yaratıcı düşünmesine yardımcı olur.
- Problem çözme yeteneğini artırır.
- Sistematik düşünmesini sağlar.
- Makinelerin çalışma mantığını kavramasına yardımcı olur.

- Öğrencilerin girişimcilik becerilerini geliştirir.
- Çocukların kod yazmayı öğrenmesi, yalnızca yaptıkları meslekte değil, tüm yaşamlarında fark yaratmalarını sağlar.

Neden BBC micro:bit ile Kodlama Eğitimi?
- BBC micro:bit son yıllarda tüm dünyada oldukça popülerdir. Birkaç yıl içinde 5 milyondan fazla satmıştır.

- Dünya devi BBC’nin ve Microsoft’un bu kart üzerinde önemli çalışmaları devam etmektedir.

-Bütünleşik sensörleri ve fiziksel özellikleri diğer kartlara göre micro:biti daha avantajlı kılmaktadır.

Neden Robotik Kodlama Eğitimi?
- Kodlama eğitimi çocuklara problem çözme, takım çalışması, algoritmik düşünme, yaratıcılık, girişimcilik gibi 21. yüzyıl becerilerini kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce bilgi işlemsel ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor.
- Programlama öğrenmek aslında yeni bir dil öğrenmek gibi. Uzmanlara göre de ne kadar erken yaşta başlanırsa öğrenmesi o kadar kolay oluyor.
- Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki öngörülen yeni işlerin yüzde 60’ı bilgisayarla ilişkili olacak.
- Kod yazma çiftçilikten hukuka, inşaattan tıbba kadar her endüstride kullanılabiliyor.

Robotik Kodlama Eğitimi size ne kazandıracak?
- Öğretmen iseniz, özel kolejler ve devlet okullarında, okul sonrası eğitim kurumlarda fark yaratan bir robotik kodlama eğitimcisi olarak çalışabilirsiniz.
- Akademisyen iseniz, yeni araştırma alanları keşfedebilirsiniz.

- Girişimci iseniz, yeni bir robotik atölyenizi açabilirsiniz.
- Ebeveyn iseniz, çocuklarınızla robotik etkinlikler yaparak kaliteli zaman geçirebilirsiniz.
- Hobi arayışı içerisindeyseniz, renkli bir dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz.

YASAL BİLGİLENDİRME: Bu eğitim Ankara Bilim Üniversitesi tarafından verilmektedir. Novarge Blişim Reklam ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. ve Ankara Bilim Üniversitesi arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında novarge.com.tr eğitimin teknik alt yapısını sunmakta ve tanıtımını yapmaktadır.

DEVAMINI OKU

Neden Sertifika Almalısınız?

Sertifikalı olmak, dijital pazarlamanın temel kavramlarına tam olarak hakim olduğunuzu gösterir. Bu yeterliliğinizi CV'nize ekleyebilir ve kolayca LinkedIn profilinize yükleyebilirsiniz.

Sertifikalı olmak günümüz iş dünyasında iki temel niteliğe sahip olduğunuzu gösterir: gerçek dijital becerilere ve öğrenme motivasyonuna. Bu nitelikleri gözler önüne sermeniz, istediğiniz işi bulma şansınızı artırmaya yardımcı olabilir.

Dijital bilgilerinizi artırmak iş bulmanıza, terfi etmenize veya bütünüyle yeni bir kariyere başlamanıza yardımcı olabilir.

Kurs İçeriği

 • Eğitmen Hakkında
 • STEM Yaklaşımı Hakkında Temel Bilgiler
 • Programlama Temelleri
 • Algoritma Mantığı
 • Akış Diyagramları
 • BBC micro:bit Hakkında Temel Bilgiler

Yorum Yaz

Bu Eğitimin Uzmanları

Selçuk Yusuf ARSLAN

Selçuk Yusuf ARSLAN

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

İyi ki Varsın!

Sevgi zincirinin bir halkası olmak için iyi ki varsın de !

GÖNDER
28 Haziran 2021

İnternetten Alınan Sertifikalar İşe Yarar Mı?

Kurumlar ya da merkezler tarafından sunulan online eğitim programları sonucunda, başarı sağlayan bireylere online eğitim sertifikaları veriliyor. İnternetten alınan online sertifikalar, kişinin teknoloji yaşamına uyum sağlamasının yanında, birçok eğitim programına aynı anda erişim sağlayarak kariyerinde doğru adımlar atabilmesine bir zemin hazırlıyor.

21 Haziran 2021

Geleceğin En İyi İş Alanları

Zamanın hızla geçişine tanık olduğumuz bilgi çağında; eğitimin, iş olanaklarının ve yaşam formlarının da düzeni değişime yüz tutuyor. Bireyin yaşam çerçevesinde bilgiye ulaşım seçeneklerini oluşturan günümüz teknolojileri, eğitimden meslek olanaklarına dek birçok alanda değişimin yaşanmasına olanak sağlıyor.

14 Haziran 2021

Matematiksel Öğrenme Güçlüğü ve Gelişim Yöntemleri

Çeşitli sayıların ve mantığın etkileşiminden oluşan matematik, her bireyin yaşamında kolay bir çözüm yöntemini oluşturmaz. Özellikle ilkokul çağındaki çocuklar matematiğin oldukça zorlu olduğunu ve günlük hayatta kullanmayacaklarını düşündükleri için önemsemediklerini belirtir. Fakat matematik bireyin çocukluktan yetişkinlik evresine dek tüm gelişim süreçlerini kapsayan bir problem çözebilme kabiliyetinin oluşmasında etkin rol oynar.

31 Mayıs 2021

Pratik Düşünce Sistemi: Analitik Zekâ

Analitik zekâ türünün bir becerisi olan analitik düşünme; bir problem ya da söz konusu husus karşısında olayları tümden gelim yöntemi çerçevesinde inceleyip, elde edilen bilgileri değerlendirme becerisine verilen isimdir.

12 Nisan 2021

Geleceğin Eğitim Teknolojilerine Yönelik 4 Olağan Senaryo!

Teknoloji çağının eğitim alanında da hüküm sürmesi üzerine geleceğin kariyer ve eğitim olanaklarında VR teknolojisi ve diğer tüm dijital sistemlerin kullanımı mümkün hale geliyor.

Eğitimi Paylaş!