Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi | Bilgisayarlı Muhasebe ve Eğitim Programı
Bilgisayarlı Muhasebe ve Eğitim Programı

Bilgisayarlı Muhasebe ve Eğitim Programı

KARİYER

Sonbahara girerken güneşin son demlerini yaşadığımız bir hafta başından hepinize merhaba Sevgili Novarge Ailesi. Bugün sizlerle, çeşitli programlar eşliğinde işletmelerin finansal durum tespiti ve gelecek planlamalarında söz sahibi olan muhasebe kavramı ve bilgisayarlı muhasebe eğitiminden bahsedeceğiz.

Bir işletmenin sürekliliği için en önemli konuların başında muhasebe gelir. Şirketin finansını organize eden muhasebe; belgeleme, sınıflandırma ve raporlama gibi işlerin sistematik olarak ilerlemesini mümkün kılar. Tema ve sektör fark etmeksizin her işletmeyi ayakta tutan en önemli işlevlerden biri muhasebedir. İşletme ölçeğinin büyümesinde rol oynayan muhasebe, sorumluluk ve iş değerinin artışına yardımcı olur.

Genel bir bakış açısı olarak muhasebe; şirket bünyesinde gerçekleşen satış, alış, vergi, borç ve ücretlendirme gibi faaliyetlerin bir raporlama eşliğinde düzenlendiği sistemler bütünüdür. Bir şirketin ya da kurumun muhasebe sistemleri, aylık ve yıllık iş büyümesini sağlar. Bir şirket için en önemli işlevlerden birini barındıran muhasebenin, alanında deneyimli muhasebeciler ya da mali müşavirler tarafından tutulması gerekir.

Bilgisayarlı Muhasebe ve Eğitim Programı

Novarge’de bugün, çeşitli programlar eşliğinde işletmelerin finansal durum tespiti ve gelecek planlamalarında söz sahibi olan muhasebe kavramı ve bilgisayarlı muhasebe eğitimini araştırdık. Gelin, birlikte değerlendirelim.

Muhasebe Nedir?

Muhasebe, bir şirket ya da kurumun gündelik finansal hareketlerini sınıflandırmak, belgelemek, kaydetmek ve raporlamak üzerine geliştirilmiş bir sistemdir. Her şirketin ihtiyaç duyduğu muhasebe tecrübesi farklıdır. Küçük ölçekli firmalarda muhasebe sistemlerine ilişkin koşullar gelir ve gider tablosu ile sınırlı olurken büyük şirketlerde rapor ve analizin baz alındığı bir takip sistemine ihtiyaç duyulur.

Özellikle büyük şirketlerin muhasebe işlerinin yürütülebilmesinde bilgi sahibi bireylerin tecrübelerine başvurulur. Bilgisayar üzerinde gerçekleştirilen muhasebe programları hakkında bilgi sahibi olurken bilgisayarlı muhasebe eğitimleri önem kazanır.

Bilgisayarlı Muhasebe ve Eğitim Programı

Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi

Bilgisayarlı muhasebe, temel olarak bilgisayarlarda bulunan muhasebe programlarına dayanır. Gelişen teknolojiyle birlikte ETA, LOGO, Zirve Müşavir, Zirve Finansman ve Microkom muhasebe programları sayesinde işletmelerin finansal yaşamını sistematik bir dengeye ulaştırmak mümkün hâle gelir. Bilgisayarlı muhasebe eğitim programının şirketin finansal düzeninin yanı sıra bireysel olarak da birçok faydası bulunur.

Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi Avantajları Nelerdir?

 • Şirket bünyesinde iş yükünü hafifletir.
 • Şirketin verimliliğini artırır.
 • Muhasebe alanında bir kariyer yapma imkânı sunar.
 • Önemli birçok şirket bünyesinde iş bulma süreci kolaylaşır.
 • Muhasebe alanında profesyonel bir konuma ulaşmak için gerekli bir eğitimdir.
 • Muhasebe programlarına hâkimiyet sağlanır.
 • Analitik düşünme becerisi gelişir.
 • Başarılı bir kariyer yaşamının kapılarını açar.

 

Bilgisayarlı Muhasebe ve Eğitim Programı

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi onlarca kategori içerisinde sunduğu birbirinden kapsamlı eğitim programları ile öncelikle bireylerin gelişimini destekler. Novarge’nin sunduğu Bilgisayarlı Muhasebe Kurs programının temel amacı, işletme ya da kurumların finansal faaliyetlerini düzenlemek için gerekli tüm bilgilerin birey tarafından kazanım sürecini sağlayabilmektir. Novarge’nin sunduğu kapsamlı eğitim programından sonra Milli Eğitim Bakanlığı, Uluslararası Akreditasyon sistemi ve çeşitli üniversitelerin çözüm ortaklığı sayesinde yurt dışı ve yurt içinde iş bulma süreci kolaylaşır.

Bilgisayarlı Muhasebe Eğitiminden faydalanan kişiler özel kamu ve kuruluşlarında yer alan ilgili departmanlarda:

 • Muhasebe Elemanı,
 • Muhasebe Yardımcısı,
 • Ön Muhasebe Uzman Yardımcısı,
 • Ön Muhasebe Elemanı,
 • Muhasebe Sorumlusu,
 • Muhasebe Uzman Yardımcısı,
 • Muhasebe Yetkilisi gibi birçok pozisyonda çalışma imkânına erişebilirler.

 

Bilgisayarlı Muhasebe ve Eğitim Programı

Novarge’de bugün, çeşitli programlar eşliğinde işletmelerin finansal durum tespiti ve gelecek planlamalarında söz sahibi olan muhasebe kavramı ve bilgisayarlı muhasebe eğitiminden bahsettik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hafta diliyorum Sevgili Novarge Ailesi.

Unutmayın, her şey geleceğiniz için!

ELİF AKSÜT

 

Yorum Yaz

Benzer İçerikler