Novarge geleceğin mucitlerini yetiştiriyor

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimini Hemen indirimli almak ister misiniz?

Novarge geleceğin mucitlerini yetiştiriyor

Novarge geleceğin mucitlerini yetiştiriyor
Bu içeriği sesli dinleyin

Türkiye’nin en büyük dijital eğitim platformu olan Novarge, eğitimlerine bir yenisini daha ekledi. Novarge, BBC micro:bit alanında ilk defa uzaktan eğitim imkanı sunacak. Üstelik eğitimleri dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft tarafından ‘Harikalar Yaratan Öğretmen’ seçilen Selçuk Arslan verecek.

Şimdiye kadar birçok yeniliğe imza atan Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi, Türkiye’de ilk kez BBC micro:bit alanında uzaktan eğitim imkanı sunuyor. Bünyesinde birçok farklı alanla ilgili eğitimler barındıran Novarge, BBC micro:bit ile çocukların kodlama, dijital yaratıcılık, bilim, matematik, teknoloji ve mühendislik becerilerini geliştirerek çocuklara kodlamayı sevdirmeyi amaçlıyor.  Bu eğitimde öğrenciler kodlamaya dair temel bilgileri öğrenirken, birbirinden eğlenceli ve öğretici Micro:Bit projeleriyle yaratıcı becerilerinin sınırlarını zorlayacaklar. Eğitimler Microsoft tarafından ‘Harikalar Yaratan Öğretmen’ seçilerek micro:bit alanında adından sıkça söz ettiren Selçuk Arslan tarafından verilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Karaağaç, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek micro:bit alanında eğitim vereceklerini dile getirdi. Karaağaç, “Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi olarak her zaman ülkemizin ve öğrencilerimizin yararına çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Sürekli olarak dünya trendlerini takip ediyoruz. Dünya micro:bit ve kodlama alanında çok farklı bir yere gidiyor. Biz de ülke olarak dünya standartlarına ulaşmak ve standardın üstüne çıkmak zorundayız. Bu açıdan çocuklarımızı micro:bit alanına teşvik etmek istiyoruz. Çocuklarımızın kodlamayı sevmesi için çabalıyoruz. Onların eğlenerek öğrenmesi için çok güzel eğitimler hazırlıyoruz. Özellikle Selçuk Arslan hocamızın eğitim verecek olması onlar için büyük bir avantaj. Heyecan dolu, eğlenceli ve bol öğretici micro:bit dersleri öğrencilerimizi bekliyor. Çok yakında kayıt almaya başlayacağız. İlgi ve alakalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’de ilk kez Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde gerçekleştirilecek olan micro:bit eğitimleri için çok yakında kayıt alınmaya başlanacak. İrtibata geçmek ve ön kayıt yaptırmak için 0312 911 3232'yi arayabilirsiniz.

Yorum Yaz

Kategoriler

Popüler.

09 Nisan 2018

İşaret dili bilenlerin istihdam alanları

İşaret Dili Öğrenmek isteyen arkadaşlarımız bu dilin ne işe yaradığını nerelerde çalışabileceklerini bilmek istiyorlar. Biz de sizleri bilgilendirmek istedik.

06 Kasım 2019

STEM Öğretmenliği Uzaktan Sertifika Programı

STEM Öğretmenliği Uzaktan Sertifika Programı Novarge ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi işbirliği ile hayata geçti. Stem Eğitimi alarak siz de üreten nesillerin yetişmesinde katkıda bulunabilirsiniz.

06 Kasım 2019

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge İşbirliği ile Robotik Kodlama Eğitimi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi bir ilke imza atarak ‘’Robotik Kodlama’’ alanında eğitim vermek için işbirliği protokolü imzaladılar.

09 Nisan 2018

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi'ni yakından tanıyın

NOVARGE Uzaktan Öğretim Merkezi 2010 yılında Ankara'da kurulan ve hale öğretim faaliyetlerine devam eden 3Bilgi Eğitim Kurumları kardeş kuruluşudur. Novarge tüm hizmetlerini sadece dijital kanallar üzerinden sunan ve bugün binlerce "mutlu" öğrencisi olan Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital eğitim kurumudur.

19 Haziran 2019

Türk Eğitim-Sen ile Novarge Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Eğitim-Sen ‘’Robotik Kodlama’’ alanında uzaktan eğitim verilmesi için Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi ile işbirliği protokolü imzaladı.

09 Nisan 2018

İnsan Kaynakları Eğitimi hakkında

İnsan Kaynakları Kursu ne işe yarar sorusu bu alanda uzmanlaşmak ya da İK departmanlarında çalışmak isteyip de konu ile ilgili bilgisi olmayanların aklına takılan temel sorulardan biridir.

05 Kasım 2019

novarge.com.tr yenilendi

3 yıldır öğrencilerine dijital kanallar üzerinden hizmet veren Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi web sitesi www.novarge.com.tr yeni arayüzü ile öğrencilerine merhaba dedi.

04 Kasım 2019

Novarge'den öğrencilerine hediye kedi maması

Türkiye’nin en büyük dijital eğitim platformu olan Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi, sokak hayvanları konusunda farkındalık oluşturmak için öğrencilerine kedi maması dağıtıyor.

04 Kasım 2019

Novarge geleceğin mucitlerini yetiştiriyor

Türkiye’nin en büyük dijital eğitim platformu olan Novarge, eğitimlerine bir yenisini daha ekledi. Novarge, BBC micro:bit alanında ilk defa uzaktan eğitim imkanı sunacak. Üstelik eğitimleri dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft tarafından ‘Harikalar Yaratan Öğretmen’ seçilen Selçuk Arslan verecek.

24 Aralık 2019

Okuma hızınızı artırmak ister misiniz?

Novarge Anlayarak Hızlı Okuma eğitimine katılarak sizler de okuma hızınızı %300 oranında artırabilirsiniz.

07 Ocak 2020

Site ve Apartman Yöneticiliği Eğitimi Novarge'de

Site ve Apartman Yöneticiliği son yıllarda popüler hale gelen mesleklerin en başlarında yer alıyor. Özellikle hızla artan konut sayısı, profesyonel site ve apartman yöneticilerine ihtiyacı artırıyor.

KAPAT

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.