Novarge Premium

Yüksek Çözünürlüklü Metin Okuma Eğitimi

Prof. Dr. Yavuz Demir tarafından verilen eğitime katılarak yaptığınız okumaların felsefi yönünü değerlendirebilir ve bakış açınısı genişletebilirsiniz.

Novarge Onaylı Sertifika

Toplam 1 Ay Eğitim Süresi

Kontenjan Mevcut

%97 Sınav Başarı Oranı

Mobil, Tablet ve Masaüstünden Erişim

 • Kurs Puanı

  4.9
 • Peşin Fiyatına Kredi Kartına
  3 Taksit İmkanı

 • Bu Fiyat İçin Son 30 Gün

 • Ekstra
  %15 İndirim

 • ₺1417 x 3

  Taksit İmkanı

 • ₺5000.00

  ₺4250

 • EĞİTİMİ SATIN AL

Yüksek Çözünürlüklü Metin Okuma Eğitimi

Prof. Dr. Yavuz Demir tarafından verilen eğitime katılarak yaptığınız okumaların felsefi yönünü değerlendirebilir ve bakış açınısı genişletebilirsiniz.

Novarge Onaylı Sertifika
Toplam 1 Ay Eğitim Süresi
Kontenjan Mevcut
%97 Sınav Başarı Oranı
Mobil, Tablet ve Masaüstünden Erişim

Neler
Öğreneceğim?

NelerÖğreneceğim?

Açıklamalar

Yüksek Çözünürlüklü Metin Okuma Nedir?
Metinler anlamın kara kutularıdır ve açılmak için sihirli sözcüğü bekler sizden. Vardığınız yer aslında kağıt üstünde size dikte ettirilen okuma bütünlüğünün önüne geçip tasarruflarınızla şekillenebilecek yeni bir oyun yaratma girişimidir. Metinler, derinliklerinde sakladığı anlamlarla kendi evrenini oluşturur. 'Yüksek Çözünürlüklü Metin Okuma Eğitimi' ile bu evrenin kapılarını aralayın! Bu eğitimde, metinlerin yüzeyindeki kelimelerin ötesine geçerek, altında yatan gerçek mesajları keşfedeceksiniz. Dilin sihirli sözcüklerinin peşinden giderek metinlerin bağlamını, göndermelerini ve eleştirel okumanın gücünü öğrenin. Siz de kendi okuma oyununuzu yaratın, metinleri kendi perspektifinizle şekillendirin ve anlamın kara kutusunu aydınlatın.

Neler Öğreneceğim?
Derinlemesine Anlama: Metinlerdeki anlamı daha derin bir seviyede kayrayarak, her kelimenin, cümlenin ya da paragrafın altında yatan asıl mesajı çözümleyeceksiniz.
Bağlam İçinde Okuma Yeteneği: Metinlerin hangi bağlamda yazıldığını anlamada daha yetkin olacak, yazarın niyetini, metindeki göndermeleri ve alt metinleri daha iyi kavrayacaksınız
Eleştirel Düşünme: Metinlerin üzerinde tasarruflarını yaparak yeni anlamlar oluşturabilme yeteneğiniz gelişecek, bu da eleştirel düşünmenizi sağlayacak.
Kreatif Yorumlama: Tanımda belirtildiği gibi, okuma bütünlüğünün önüne geçip kendi tasarruflarını yaparak yeni bir oyun yaratma yeteneği kazanacaksınız. Bu size, metni farklı yollarla yorumlama ve kendi bakış açılarıyla zenginleştirme yeteneği kazandıracak.
Etkin İletişim: Anladıkları metni başkalarına açıklama ve aktarma yetenekleriniz gelişecek.

Başlıyoruz
Manchester Üniversitesi’nde doktorasını tamamlayan ve  Oxford Üniversitesi’nde Türk Edebiyatı dersleri okutan Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz DEMİR tarafından verilen online eğitimizin ardından okumalarınız çok farklılaşacak.

Eğitim nasıl veriliyor?
Eğitimlerimiz uzaktan eğitim modeliyle Video Eğitim, Canlı Eğitim'den oluşmaktadır. Canlı Eğitim Prof. Dr. Yavuz DEMİR tarafından verilmektedir.

Eğitimin sonunda sertifika veriliyor mu?
Evet eğitimin sonunda yapılan sınavdan başlarılı olan kursiyerlerimiz üniversite onaylı sertifika alabilmektedir.

Eğitim ödemesini nasıl yapacağım?
Eğitiminin ödemesini kredi kartına vade farksız 3 taksitle yapabilirsiniz. Dilerseniz eğitim ücretini banka hesaplarımıza Havale/EFT yöntemi ile de gönderebilirsiniz.
 
Daha fazla detay ve kayıt için 0312 911 3232 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Kurs İçeriği

 • Metinle barışmak
 • Okumanın katları
 • Anlamın evrilmesi
 • Yaratıcı okuma
 • Son(söz)suz okuma
 • Okumanın eğlence diyarına dönüşümü
 • Okuma evreninin katılımcıları

Bu Eğitim İçin Kim Ne Dedi ?

Ortalama Puan

5.0

Çok İyi (1)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
12 Eylül 2023

Dilan Taşdelen

Yavuz Bey'den Yaratıcı Yazarlık Eğitimi almıştım. Buna da kayıt yaptıracağım seri bu şekilde devam etsin:)

  Bu yorum size yardımcı oldu mu ? Evet Hayır

5 kullanıcı içinden 4 kullanıcı bu yorumu yardımcı buldu.

Yorum Yaz

17 Şubat 2024

Novarge artık Premium

Eğitimde Mükemmeliyetçiliğin Adresi Novarge, Kalitesini Premium Eğitim Modeli İle Taçlandırıyor

14 Ekim 2023

Yüksek Çözünürlüklü Metin Okuma Eğitiminin İçeriği

Oxford Üniversitesi’nde Türk Edebiyatı dersleri vermiş olan Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz DEMİR Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı Eğitimi’nden sonra Novarge öğrencileri için mükemmel bir eğitim daha hazırladı: Yüksek Çözünürlüklü Metin Okuma. Bu yazımızda yeni eğitimin konularını ele alacağız.

30 Eylül 2023

Yüksek Çözünürlüklü Metin Okumanın 5 Önemli Kavramı

Bu yazımızda Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Demir tarafından Novarge Eğitim Kurumu için hazırlanan Yüksek Çözünürlüklü Metin Okuma eğitiminin beş önemli kavramı üzerinde duracağız.

23 Eylül 2023

Metnin Anatomisini Çıkarmak: Derinlemesine Anlama

Metinler, doğru anahtarla açılmayı bekleyen esrarengiz bulmacalar gibidir. Ulaştığınız hedef sadece bir son nokta değil, yazılı kelimenin getirdiği sınırlamaları aşarak yorumunuzun hüküm sürdüğü yeni bir alem yaratma fırsatıdır. Metinlerin içinde derin anlamlarla dolu gizli evrenler yatar. Yüksek Çözünürlüklü Metin Okuma Eğitimi sizi bu yolculuğa çıkaracak. Bu eğitimde görülecek en önemli kavramlardan biri derinlemesine anlamadır. Şimdi bu kavramı biraz irdeleyelim.

Eğitimi Paylaş!