Novarge - Türkiye'nin Uzaktan Eğitim Merkezi

Eğitim Uzmanlarımız

Fatih KALKINÇ

Dr.

Denizli’nin Nikfer Beldesi’nde dünyaya geldi. İlkokulu Nikfer’de ortaokulu Çine’de, liseyi İzmir’de bitirdi. 2 yıl Ankara’da Gazi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği’nde okuduktan sonra Trabzon’da K.T.Ü. Fatih Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu. 2005 yılında doktorasını tamamladı.

2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan UZMAN belgesini aldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan ‘’Eğitici Sertifikası’’ almış ve Sağlık Bakanlığı’nda da ‘’eğitici’’ olarak destek vermiştir.
Boğaziçi Üniversitesi’nde Aile ve Evlilik Terapileri kongresine katılmış ve ODTÜ’de kuramsal ve uygulamalı eğitim çalışmalarına katılmış ayrıca 2 özel kurumdan daha eğitim alarak Aile ve Evlilik Danışmanı olmuştur.

Yeditepe Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Hipnoz eğitimi almış ve tüm seviyeleri tamamlayarak Hipnoterapist olmuştur.
Şimdiye kadar yüzlerce okula kurumsal danışmanlık yapmış ve okulların genel koordinatörlüğünü yürütmüştür. 1990 yılından itibaren öğrencilerin ders başarısıyla ilgili çalışmalar yapmış ve pek çok Türkiye derecesi yapan öğrenciye danışmanlık yapmıştır.
1998 yılında ülkemizde ilk defa, 8 hafta süren Anne Baba Okulu çalışmalarını başlatmış, 2000 yılından itibaren de Evlilik Okulu çalışmalarıyla toplumsal değişime kişisel katkılarını sunmaya devam etmiştir.
Şu ana kadar ülkemizin her köşesinde (81 ilin tamamı dâhil) etkili anne baba eğitimi, pozitif düşüncenin eğitim ve öğretime katkısı, eşler arası ilişkiler, sınıf yönetimi gibi pek çok konuda seminerler yapmıştır. Ayrıca Almanya, İsviçre, Bosna Hersek, Fransa, Avusturya, İtalya, Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde de eğitim seminerleri vermeye devam etmektedir.

Ulusal ve yerel pek çok televizyon ve radyoya uzman olarak davet edilmiştir.
Evli ve bir kız babasıdır.

Yayımlanmış Eserleri:
-Okul Evde Başlar (Şu ana kadar çocuk psikolojisi alanında Türkiye’nin en çok satan kitabı)
-Çizgilerle Çocuk Eğitimi (Anne-babalara yönelik, sadece 60 dakikada bitirilebilen bir kitap)
-Başarıyı Yaşa (Sınava hazırlanan öğrenci psikolojisini yansıtan bir kitap)
-Hayat Arkadaşım
-Aşkın Büyüsü